· Toyota Motor Europe (TME) kreće u januaru s proizvodnjom druge generacije modula gorivnih ćelija u Briselu
· Kompaktniji i lakši moduli dizajnirani su u dva različita oblika
· Toyota se posvetila unapređenju tehnologije vodonika i izvan automobila, kako bi smanjila emisiju CO2 i dostigla neutralnost ugljenika
Toyotin cilj je da društvo postane neutralno na polju ugljenika. A da bi postigla ovaj cilj, kompanija razvija mnogobrojne elektrifikovane tehnologije, uključujući vodonik koji smatra jednim od ključnih preduslova za smanjenje emisije CO2. Toyotina posvećenost vodoniku prevazilazi putničke automobile, i svoju tehnologiju gorivnih ćelija čini dostupnom u modulima koje partneri lako mogu da koriste u sopstvenim rešenjima.
Druga generacija modula gorivnih ćelija
Da bi se olakšalo širenje tehnologije vodonika s automobila na različite vrste primena, sistem gorivnih ćelija Toyote Mirai prerađen je u kompaktne module. Od januara 2022. Toyota će započeti proizvodnju modula druge generacije, zasnovanih na svom naprednom sistemu gorivnih ćelija takođe druge generacije. Novi sistem koji je upakovan u kompaktnije, lakše module, takođe obezbeđuje i veću gustinu energije. Moduli su dostupni u dva oblika, u formi kocke, kao i ravnom, pravougaonom obliku kako bi se omogućila veća fleksibilnost i lakša adaptacija za različite primene.